Czym jest aborcja?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: na czym polega aborcja?

Aborcja (tzw. terminownie ciąży) to zabieg mający na celu usunąć płód z ciała matki. Aborcja w Polsce jest tematem bardzo kontrowersyjnym – w naszym kraju można jej dokonać jedynie w kilku określonych przypadkach.

Kiedy można dokonać aborcji?

Prawo w Polsce opisuje kilka sytuacji, w których można dokonać legalnej aborcji. Są to:

  • ciąża powstała w wyniku gwałtu
  • zagrożone jest życie matki
  • obciążenie genetyczne płodu

Warto wiedzieć, że istnieje wiele instytucji, których celem jest walka o życie poczętego dziecka – jest to na przykład fundacja prolife Życie i Rodzina, która walczy o życie nienarodzonych dzieci.

fundacja obywatelska prolife

Po aborcji

Życie po aborcji nie jest proste. Coraz częściej kobiety uzewnętrznają się i opisują swoje historie. Zapoznając się z nimi, łatwo można odnieść wrażenie, że wiele z nich żałuje swojego wyboru i gdyby mogły, cofnęłyby czas.

Warto wspomnieć, że dla takich kobiet istnieją specjalne instytucje, które zapewniają pomoc – przede wszystkich psychologiczną – po aborcji.

Dzieci po aborcji

Coraz więcej mówi się o tym, co dzieje się z dziećmi po wykonanej aborcji. Istnieje też wiele przypadków, gdzie lekarze wykonali legalną aborcję, lecz dziecko ją przeżyło, natomiast zmarło przez brak udzielenia pomocy przez lekarzy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.zycierodzina.pl/dzieci-po-aborcji-umieraja-samotnie-procedury-w-polskich-szpitalach