Jaki bidon jest najlepszy dla dzieci?
Z medycznego naturalnego punktu widzenia jesteśmy ssakami. Jak sama nazwa oznacza w pierwszych latach życia pobieramy pokarm głównie ssając. Na rynku mamy dostępne mnóstwo rodzajów kubeczków dla dzieci, które różnią się kształtem , budową i funkcjonalnością. Mamy do wyboru kubek niekapek, kubek z ustnikiem, lub bidony ze słomką dla dzieci. Który z nich jest najlepszy? Analizując nasze uwarunkowania genetyczne dla dzieci najlepszym rozwiązaniem będą kubki i bidony, umożliwiające ssanie. Zapewniają pobieranie pokarmu w sposób zbliżony do naturalnego. Wskazanie medyczne, aby korzystać z bidony ze słomką dla dzieci są przejrzyste. Podczas ssania z piersi dziecko ćwiczy mięśnie twarzy. To samo tyczy się późniejszych lat kiedy jest starsze.
Korzyści bidonów ze słomką
Przede wszystkim bidony ze słomką dla dzieci umożliwiają prawidłowy rozwój jamy ustnej oraz uzębienia. Z logopedycznego punktu widzenia usprawniają proces ćwiczenia aparatu mowy. Bidony ze słomką dla dzieci umożliwiają odpowiedni ruch warg, języka oraz koordynują w tym czasie proces oddychania, minimalizując ryzyko zakrztuszenia się. Podczas picia gęstszych produktów na przykładów musów owocowych dziecko musi włożyć więcej energii w pobieraniu pokarmu. Jest to świetny sposób na trening mięśni twarzy.
Oprócz korzyści medycznych dziecko uczy się samodyscypliny. Pije tyle ile potrzebuje. Nie mamy potrzeby kontrolować je co chwilę. Bidony ze słomką dla dziecka są też pod tym względem bardzo wygodne. Dziecko nie obleje się woda, może samodzielnie trzymać kubek i dozować dogodną dawkę płynu.
Bidony ze słomką dla dzieci możemy stosować już od kilku miesięcy jak tylko dziecko, nauczy się je trzymać. Nie ma dolnej granicy co do czasu w jakim należy go wprowadzić. Dzieci, które były początkowo karmione piersią często szybciej przyzwyczajają się do korzystanie z bidony ze słomką dla dzieci. Oczywiście należy pamiętać też o tym, że każdy maluch rozwija się w swoim tempie. Nie porównujemy naszego dziecka do innych, ani nie proponujmy mu zmianę na siłę. Nie skutkuje to niczym dobrym, dziecko niepotrzebnie się stresuje i możemy spowodować tym wręcz przeciwne skutki, iż będzie niechętnie podejmować się jakichkolwiek zmian czy nauki nowych nawyków.
Sprawdź nasz asortyment na https://beniubenia.pl/