Sporo jest zabawek, jakie przypadają do gustu pociechom w szkołach oraz młodszym od nich, jednak nie wszelkie są ostatecznie pewne w użyciu oraz nie posiadają odpowiednich atestów przydzielanych przez Unię Europejską. Jednym z nich jest certyfikat CE, jaki znaczy Certyfikat Europejski, oraz oznacza produkty, które są dopuszczone do sprzedawania na terenie Europy. Często znak taki jest fałszowany przez chińskich fabrykantów co jest w stanie prowadzić do wielu starć.

Juguetes para ninos, to znaczy konkretnie zabawki dla pociech dzielą się nierzadko na dwie kategorie – dla panienek i chłopaków. Niekiedy zabawki są kierowane do latorośli płci damskiej i męskiej jednocześnie, jednak nie zdarza się to częstokroć. Przykładowo barwne ciastoliny Play-doh, jakimi ochoczo bawią się zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Jest to wariant niebrudzącego materiału, z którego jesteśmy w stanie tworzyć różne konstrukcje bądź dekoracje.
Zabawki, jakie podobają się chłopczynom to samochody, klocki (nie jedynie lego), koparki a też piłki do gry oraz instrumenty, na których możemy grać piosenki. Pierwszorzędną zabawką są pojazdy sygnowane grafikami disneya z filmu Auta. Są w tamtym miejscu postacie takie jak Zygzak oraz Złomek, jakie są ulubieńcami wielu latorośli. Podarek w tego rodzaju postaci na pewno uraduje każdego młodego kierowcę wyścigowego.

Juguetes para ninos

Natomiast pannice nieraz wesela się z dawanych im laleczek, domków dla lalek, a także kredek, jakimi kreślą swoje arcydzieła. Jedną z najbardziej popularnych serii lalek jest Barbie, która jest na pewno prześliczna. Poniektóre z modeli potrafią także mówić, co jest znakomitą opcją.

Należałoby też zaliczyć do grupy zabawek dla dzieci gry, które jesteśmy w stanie odnaleźć w magazynach wielu dystrybutorów. Dla starszych dzieci na pewno wspaniałą zabawą będzie gra Operacja, która polega na wyciąganiu małych części z „pacjenta” bez dotykania ścianek umieszczonych w planszy.