1. Przygotuj zdrowe i smaczne śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego ważne jest, aby było zdrowe i smaczne. Najlepszym sposobem na zachęcenie dziecka do jedzenia śniadań jest przygotowanie ich w taki sposób, aby były atrakcyjne wizualnie i smakowo. Możesz wykorzystać ulubione produkty swojego dziecka, takie jak owoce, warzywa, jogurty, płatki zbożowe lub kanapki. Ważne jest również, aby urozmaicić menu śniadaniowe i oferować różnorodne potrawy.

Jeśli twoje dziecko ma słabo rozwinięty gust kulinarny, możesz spróbować przygotować mu nowe potrawy. Możesz też poeksperymentować z różnymi składnikami i przygotować ciekawe kombinacje smakowe. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością słodyczy lub innych produktów o wysokim indeksie glikemicznym.

2. Ustal stałe godziny spożywania śniadań

Kolejnym ważnym aspektem jest ustalenie stałej godziny spożywania śniadań. Dzięki temu twoje dziecko będzie miało regularny tryb życia i będzie miało czas na odpoczynek po posiłku. Ustalenie stałej godziny spożywania śniadań pomoże twojemu dziecku lepiej się skupić w szkole i poprawi jego samopoczucie.

Ustalenie stałej godziny spożywania śniadań może być trudne, jeśli twoje dziecko ma napięty grafik lub je je rano do szkoły. W takim przypadku możesz spróbować przygotować mu drugie śniadanie do szkoły lub podawać mu lekkie przekąski między posiłkami.

3. Baw się podczas jedzenia

Jedzenie powinno być czasem relaksu i radości, a nie obowiązkiem. Dlatego warto bawić się podczas posiłków – możesz np. organizować rodzinne quizy albo gry planszowe podczas śniadań. To sprawi, że twoje dziecko będzie chciało je jeść i bardziej doceni posiłek.

Możesz też spróbować tworzyć ciekawe kształty z produktów spożywczych lub udekorować talerze – to sprawi, że twoje dziecko będzie chciało je jeść ze względu na ich atrakcyjny wygląd. Pamiętaj też o tym, aby nagradzać swoje dziecko za każde pochwalone przeze niego posiłki.