wianki komunijne

Choć pora zimowa dopiero startuje a do maja daleko, stopniowo wstępujemy w czas przygotowań komunijnych. Zarezerwowanie sali nie może czekać na ostatnią chwilę -spora część restauracji odbiera już rezerwacje na następny rok. Alternatywą dla spóżnionych ma możliwość być wynajęcie kateringu w restauracji oraz organizacja wydarzenia we własnym domu. Możemy też zaryzykować a zatem urządzić imprezę pod gołym niebem, lecz jeżeli Komunia organizowana jest z początkiem maja mamy szansę być nieprzyjemnie zdziwieni przez pogodę. Warto pomyśleć również uprzednio nad kostiumem dla dziecka.

wianki komunujne

Z roku na rok więcej parafii postanawia wprowadzić obowiązkowe szaty liturgiczne – to prawidłowe rozwiązanie, gdyż najmłodsi z biedniejszych rodzin nie czują się w takim szczególnym dniu gorsze od swoich bogatszych rówieśników. Po wydarzeniu w kościele mimo to nieraz cała familia zbiera się na obiedzie, dlatego słusznie jest przygotować dla własnej pociechy przebranie na zmianę. Dla chłopczyka najbardziej odpowiedni będzie garnitur, który ma okazję być założony zarówno przy innych uroczystościach, na przykład wesela w rodzinie. Dziewczęta wkładają tego dnia piękne białe sukienki – ustalając fason miejmy na uwadze jednak, aby dziecko dostało zapewnioną swobodę ruchów. Zbyt długa, sztywna bądź niekomfortowa sukienusia potrafi nie jeden raz doprowadzić pociechę do płaczu.

Znaczącym elementem przebrania są też akcesoria, jak choćby wianki komunijne. Najbardziej popularne są modele z plastiku w bieli lub z elementami zieleni. Sztuczne kwiaty całkowicie przypominają prawdziwe różyczki, wszak mają znacznie większą wytrzymałość a więc bez kłopotu wytrzymają także poprawki uczesania w trakcie całego dnia. Zapisując się wcześniej do fryzjera matki powinny wziąć również pod uwagę swoje córeczki – profesjonalnie wykonane ułożenia fryzury zdzierżą o wiele dłużej oraz pięknie przedstawiają się na fotkach. Pomnijmy jednak, że najbardziej kluczowa jest w tym dniu sama celebracja, a nie przebranie czy uczesanie.