Wszystkie osoby dzielą się na zwolenników kotów lub czworonogów. Każdy z nich ma własne niezwykłe uzasadnienia udowadniające wyższość jednego zwierzaka nad pozostałym. Na dodatek, niejeden posiadacz futrzaka lub psa będzie pewny, iż to właśnie jego ulubieniec bywa najinteligentniejszy, najładniejszy oraz ogólnie pierwszy na Ziemii. Psiaka bądź kociaka da się znaleźć, dostać w spadku po umarłym wujku lub zabrać z przytuliska dla bezpańskich zwierząt. To jest zależne, czy koniecznie pragniemy, żeby nasze zwierzątko jest rasowe bądź mieszane. Mając zwierzę rodowodowe mamy wyższą możliwość zaplanowania jak nasz nieznany domownik będzie się zachowywać. Bywają rasy kociaków natomiast psów wyjątkowo poprawnie znoszące maluchy, a pozostałe się ich wprost boją. Co więcej fragment z nich pragnie większą ilość ruchu, pozostałe mniejszą ilość.

koty norweski leśnie

W ostatnim czasie atrakcyjne są kociaki norweskie. Charakteryzują się one szczególnie bujnym owłosienia. Sprawi to, że, że mają naturalnie tego rodzaju futro doskonałe bywają dla osób wrażliwych, chorujących na alergię. Co więcej syberyjskie koty są zwierzakami niezwykle chyżymi oraz ciekawskimi świata. Oczywiście chętnie są w stanie igrać z właścicielem. Jeżeli zauważą jakikolwiek przemieszczający się przedmiot lub małych wymiarów zwierzątko nie ulegną dopóki nie uda im się go dopaść.
Hodowla kotów norweskich leśnych bywa bardzo odpowiedzialnym biznesem. Kociaki warto reprodukować tylko z rodziców posiadających stosowne rodowody, gdyż jeno takie kocięta bywają wzięte później. Co więcej hodowcy kociaków norweskich muszą umieć rozejść się z takimi tycimi miauczącymi kłębkami, gdy przyjdzie czas na oddanie. Na nieszczęście, to nie zawsze będzie proste, jako że do tak sympatycznych zwierząt jak kociaki można się nadzwyczaj bez trudu przywiązać. Za to świeży posiadacz ewidentnie nie pożałuje pomysłu o nabyciu miękkiego kumpla, zrewanżuje się on ujmującym późniejszym pomrukiwaniem.