Wiele rodziców zastanawia się, czy posłanie swojego dziecka do przedszkola jest dobrym wyborem. Mimo że przedszkole Ursynów to miejsce, które dba o komfort, bezpieczeństwo i pomoc w rozwoju naszej pociechy przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Kiedy posłać dziecko do przedszkola?

Należy pamiętać, że często mimo naszych chęci maluch może nie być gotowy na pobyt w takiej placówce. Przede wszystkim powinien wykazywać się przynajmniej minimalną samodzielnością- m.in. radzić sobie z jedzeniem, ubieraniem się i potrafić zasygnalizować innym swoje potrzeby fizjologiczne. Ważne jest również to, jak będzie reagowało na nieobecność swoich rodziców i radziło sobie w komunikacji z rówieśnikami. Przedszkole Ursynów to miejsce, które pomoże dziecku w adaptacji i rozwoju, ale maluch, który nie będzie się w nim dobrze czuł, nie wykorzysta tej okazji.

Przedszkole Ursynów

Jak przygotować dziecko na posłanie do przedszkola?

Kiedy nasz maluch jest gotowy na przedszkole Ursynów, a my podjęliśmy decyzje, musimy stopniowo je do tego przygotować. Warto będzie poznać rytm dnia w przedszkolu, a jego elementy wprowadzać do życia codziennego naszego dziecka- to ułatwi jego adaptację w nowym środowisku. Należy przeprowadzić szczerą rozmowę z maluchem, poinformować go jak wygląda pobyt w przedszkolu. Należy oszczędzić mu stresu i nie załatwiać niczego w pośpiechu- kupowanie wyprawki do przedszkola i wspólne wybieranie rzeczy może go nawet zachęcić! Bardzo ważne jest również zadbanie o dobrą atmosferę i zachowanie otwartej przestrzeni na wyrażanie uczuć.

Dowiedz się więcej na https://domekelfow.pl/warszawa/