W mediach coraz to częściej słychać teoretyzowania profesjonalistów i polityków na temat potrzeby reformy naszej edukacji. Chociaż polska młodzież przyzwoicie wypada na tle swoich rówieśników z zagranicy, jest równocześnie niezmiernie słabo przygotowana do podjęcia studiów wyższych i zaczęcia kariery zawodowej.
”świadectwa

Innowacja

Nieomal wszelkie gmachy szkolne w Rzeczypospolitej zarządzają nowoczesnym zapleczem IT. Wydawać by się zdołało, że polskie szkolnictwo jest wobec tego dostatecznie nowoczesne. Nic jednak po informatyzacji gmachów szkolnych, jeżeli projekty nauczania większości z przedmiotów w dalszym ciągu zostają nadzwyczajnie starodawne. To właśnie one powinny zostać unowocześnione i przystosowane do zapotrzebowania rynku pracy. We współczesnej szkole oświata albowiem cały czas ugruntowuje się na kumulowaniu wiedzy encyklopedycznej. Rynek pracy natomiast potrzebuje przede wszystkim pracowników umiejących poszukiwać i wartościować zdobyte informacje. Dzisiejsze świadectwa szkolnenie objawiają biegłości analitycznego i syntetycznego myślenia, a właściwie zdolność utrwalania zdobytej wiedzy.

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

Razem z unowocześnianiem programu kształcenia potrzebna jest restrukturyzacja uczenia przyszłych belfrów. Eksperci przez lata mówią, iż młodzi nauczyciele są słabo przygotowywani umysłowo i treściowo do przeprowadzania nauki. Większa część z nich nie zna zasadniczych mechanizmów metodycznych pozwalających na wydajne powierzanie mądrości młodzieży. Prócz przygotowaniem rzeczowym, profesory potrzebują także pomocy w artykułach edukacyjnych. Dobre pomoce dydaktyczne dla nauczycieli nie jedynie pomogą im w realizowaniu nauki, ale przede wszystkim skłonią ich do dalszego poprawiania swojej wiedzy. Największą bowiem wadą współczesnych nauczycieli jest opieranie się wyłącznie na danach, które nabyli w trakcie studiów. Niemniej jednak Błękitna planeta się ciągle rozwija. Wie o Powyższym młodzież, która codziennie korzysta z netu. Dobry pedagog nie powinien wobec tego zostawać w tyle za własnymi słuchaczami. Nieprzerwane samokształcenie jest albowiem warunkiem współczesnej budy.
”pomoce