Zabawki to większa część życia malucha. Na rynku pojawia się całe mnóstwo różnego rodzaju zabawek czy maskotek. Warto jednak zwrócić uwagę na te, które w pewien sposób przyczyniają się do rozwoju i edukacji naszych pociech.

Zabawki dla dzieci 0-3 lat, na co zwrócić uwagę?

Będąc w sklepie i szukając zabawki dla dzieci 0-3 lat, jako pierwsze sprawdzamy dopasowanie wiekowe. Jednak często może zdarzyć się, że nasze sześcioletnie dziecko polubiło zabawki przeznaczone dla trzylatków. Nie jest to niczym złym ani niepokojącym. Ich dobór to indywidualna kwestia. Jednocześnie każdy wiek naszych dzieci idzie w parze z różnymi etapami rozwoju. Ćwiczą wtedy i rozwijają swoje umiejętności. Poznają swoje zainteresowania, uczą się nowych rzeczy.

Podczas zakupu warto wybierać zabawki dla dzieci 0-3 lat, które będą przyczyniały się do rozwoju i edukacji pociech.

zabawki dla dzieci 0-3 lat

Niemowlaki a zabawki. Czy warto kupować?

Dzieci bardzo lubią grające i kolorowe zabawki. Jednak w wielu przypadkach jest to za dużo jeśli chodzi o najmłodsze pociechy. Mogą czuć się przebodźcowane, co niesie za sobą negatywne samopoczucie. Może reagować płaczem i rozdrażnieniem. Zdecydowanie lepiej stymulować jeden zmysł. U dzieci do trzeciego miesiąca życia można skupić się na stymulowaniu wzroku. Ich ostrość wzroku w pierwszych dniach jest jeszcze bardzo słaba. Lubią one patrzeć na kontrastowe elementy i obrazy. Również często wybieranymi zabawki dla dzieci 0-3 lat są te, które posiadają różne wzory. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju kolorowe książeczki lub maskotki.

Sprawdź ofertę na https://e-sale.com.pl/ZABAWKI-c975!