Pierwsze lata rozwoju dziecka to niezwykle ważny czas, w którym dziecko nabywa różnych umiejętności i poznaje świat. Mając dziecko w wieku 2, 3 lat, rodzice doskonale wiedzą, że ich pociechę trzeba mieć na uwadze ciągle, ponieważ dzieci w tym wieku są wszystkim żywo zainteresowane i bardzo ruchliwe. Dobrym wspomagaczem w pierwszych latach rozwoju i czymś, na czym dziecko będzie mogło się skupić są zabawki dla dzieci 0-3 lata

Zabawki dla dzieci 0-3 lat

Jakie zabawki dla dzieci 0-3 lat kupować?

Na rynku dostępna jest masa różnych zabawek. Przy wyborze należy mieć przede wszystkim na uwadze wiek dziecka i dobierać zabawki dla dzieci 0-3 lat, nie więcej. Oznaczenia na produktach wskazują, do kogo skierowany jest dany produkt, dlatego dobrze jest się ich trzymać. Warto jest postawić na:

  • zabawki dla dzieci 0-3 lat edukacyjne – uczą kształtów, kolorów oraz dźwięków poprzez zabawę. 
  • chodziki – motywują do postawienia pierwszych kroków. 
  • gryzaki, grzechotki, pluszaki – tanie i małe, dlatego można je zabrać w każde miejsce.
  • maty edukacyjne – produktywne leżakowanie, podczas którego dziecko może poznawać kształty i dźwięki.
  • książeczki i puzzle – wspomagają rozwój sensoryczny, są świetną formą nauki cierpliwości i ćwiczenia pamięci.

Zabawa przez naukę to nie wszystko

Ważne jest w tym wszystkim, aby zabawki dla dzieci 0-3 lat odpowiadały na potrzeby naszego dziecka. Warto jest kupować zabawki edukacyjne, ale te prostsze i tańsze rozwiązania, jak np. pluszak też są dobrą formą zabawy. Należy pamiętać, że nasza pociecha to nie robot zaprogramowany na ciągłą naukę. 

Dowiedz się więcej: https://e-sale.com.pl/ZABAWKI-c975