Uwielbiane przez dzieci i dorosłych gry terenowe są obowiązkowym elementem imprezy plenerowej. Jakie są najpopularniejsze gry terenowe?

Podchody – najpopularniejsza gra terenowa

Najpopularniejsza jest gra w podchody. Można ją określić jako bardziej skomplikowaną grę   w chowanego. Obie gry opierają się na prostych zasadach – ktoś się chowa i ktoś szuka. Jednakże, do tej pierwszej dochodzi element pozostawiania za sobą śladów (z kamieni, patyków czy rysowanych  w ziemi).

Szukanie skarbu – uniwersalna gra dla każdego

Gra, której cały sens jest zawarty w nazwie – polega na szukaniu ukrytych przedmiotów. Mogą być to rzeczy zakopane w piasku, schowane w trawie czy nawet ukryte w lesie. Jest to najbardziej uniwersalna gry terenowe, posiadająca niezliczoną ilość kombinacji i wykorzystywana nawet jako element tradycyjnych obchodów świąt w różnych kulturach. 

Gry terenowe

Geocaching – podchody dla dorosłych

Bardziej zaawansowaną wersją gry terenowe jest geocaching. Polega on – tak jak szukanie skarbu – na odnajdywaniu ukrytych przedmiotów, jednakże opiera się o odczytywanie współrzędnych geograficznych. Użytkownicy zabawy do lokalizacji skarbów używają GPS, a przedmioty najczęściej ukrywane są przez właścicieli danego ośrodka czy opiekunów konkretnego terenu.

Impreza na orientację – dyscyplina orientacji sportowej

Wśród gry terenowe, są również takie mocno sformalizowane, mające z góry spisane zasady, których należy przestrzegać. Jedną z nich jest impreza na orientację, polegająca na dotarciu do określonego miejsca w określonym czasie i potwierdzenie tego poprzez odmeldowanie się w – ustanowionym wcześniej – punkcie kontrolnym. https://studio22sklep.eu/pl/c/Gra-terenowa/100