Gdzie można oddać stare pluszaki?

 

  1. Wrzucić ogłoszenie na jakiekolwiek stronie internetowej: to może być Olx, Vinted albo Gumtree.
  2. Spróbować znaleźć Facebookowe grupy typu “Ogłoszenia [miejscowość]” i zrobić wpis tam.
  3. Napisać ogłoszenie do lokalnej gazety.
  4. Oddać maskotka Faustyna Kowalska do domu dziecka. Adresy można łatwo znaleźć w Internecie, wpisując “dom dziecka [miejscowość/dzielnica]. Najlepiej zadzwonić tam wcześniej i  się umówić.
  5. Wynieść karton z zabawkami na plac zabaw, podpisując karton “Zabierajcie!”. Dzisiaj to praktykuje się coraz rzadziej, więc warto się przyjrzeć, i jeśli nie ma podobnych kartonów to zrezygnować z tej opcji.
  6. Znaleźć toy-sharing ogłoszenie w Internecie i po prostu wysłać tam swoje zabawki. Istnieją nawet specjalne aplikacje na telefon dla takich celów.
  7. Zanieść maskotka Faustyna Kowalska do przedszkola. Tam na pewno nie odmówią, jeśli zabawki będą w dobrym stanie. Wiele dzieciaków będą wdzięczne.

 

Co trzeba zaznaczyć w ogłoszeniu?

 

Warto jasno dać znać, w jakim stanie jest Maskotka Faustyna Kowalska, aby ludzie nie dzwonili/pisali na próżno. Mimo, że w ogłoszeniu jest napisane “0 zł”, w opisie można zaznaczyć, że oddaje się w zamian na czekoladę lub Kinder. Jeśli nie chce się chodzić na pocztę lub do paczkomatu, to warto podkreślić, że w grę wchodzi tylko odbiór osobisty. 

Maskotka Faustyna Kowalska

Maskotki a ekologia

 

Wiele pluszaków ma trafić do kosza, ale zawsze można spróbować im pomóc. Warto dać maskotka Faustyna Kowalska nowe życie, ponieważ właśnie z tak małych rzeczy powstają tak duże, jak katastrofa ekologiczna. A więc bądźmy odpowiedzialni. https://www.ruah.eu/produkt/przytulanka-handmade-sw-faustyna-kowalska/