Nadchodził ważny dzień. Godzina przybycia nowego członka rodziny nadchodziła wielkimi krokami. Niezwykle się denerwowaliśmy z małżonką. Był to nasz pierwszy potomek i jak wszyscy nowi rodziciele, przeżywaliśmy bardzo nasze macierzyństwo. Byliśmy w toku szykowania pomieszczenia dziecinnego. Tapety już zostały wybrane, firany oraz dywanik także. Wypatrywaliśmy jeszcze świetnych sprzętów, odpowiednich dla naszego pierworodnego dziecka. Przyszli dziadkowie dzielnie wspierali nas w tych poszukiwaniach. Któregoś dnia do naszego mieszkania wkroczył mój teść z katalogiem w dłoni. Na oprawie napisane było „kindermöbel für kinderzimmer„, to znaczy, że były to niemieckie umeblowanie dla dzieci, wykonywane na specjalne zlecenie.

kindermöbel für kinderzimmer

Zaczęliśmy przyglądać się i byliśmy oczarowani każdą stroną i każdym asortymentem, jaki zademonstrowany był w katalogu. Ale w jaki sposób widzieć je na żywo, gdzie można je zamówić, poza internetem oraz zamówieniem katalogowym. Nie mogliśmy podejmować decyzji w ciemno, gdyż byliśmy świadomi tego, iż częstokroć fotografie w katalogach lub na stronach online są przerobione i upiększone, zaś w rzeczywistości meble nie są tak bardzo ładne albo prawidłowo przyrządzone. Zaczęliśmy szukać organizacji, która produkowała te śliczne meble, licząc, iż udostępnia je w jakimkolwiek sklepie stałym w Polsce. Na nieszczęście nie wykryliśmy tego rodzaju unktu, jednak nieobecność właśnie tych sprzętów jeszcze mocniej nas nakręciła. Musieliśmy je dostać, a przynajmniej zobaczyć, by ocenić ich jakość. Nie mieliśmy innego wyjścia, nasze kindermöbel für kinderzimmer wyczekiwały nas w Niemczech. Wynaleźliśmy kilka punktów i zdecydowaliśmy się na wyjazd po umeblowanie na zachód. Szczęśliwie zamieszkiwaliśmy ok. 100 km od granicy, wobec tego w szybkim okresie byliśmy już w sklepie. Kiedy dostrzegliśmy sprzęty, dotknęliśmy ich, przejrzeliśmy szafki oraz schyliliśmy się nad łóżeczkiem, zorientowaliśmy się, że oto są istotnie nasze wyselekcjonowane sprzęty.