Rodzice, którzy posiadają małe dzieci niejednokrotnie stają przed problemem w co ubrać dziecko, kiedy całą rodziną wybierają się na ważne przyjęcie rodzinne.

Dobranie odpowiedniego stroju dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Wiele proponowanych w sklepach z odzieżą dla dzieci ubrań może okazać się niewygodnymi dla naszych milusińskich.

Dziecko można próbować ubrać w elegancką koszulę, wspaniały dziecięcy, elegancki sweterek lub w jeszcze bardziej wystrzałowy garnitur i do tego buty lakierki w odpowiednim dla dziecka rozmiarze. Niestety nasze dziecko może dość szybko oczekiwać zdjęcia z siebie swojego eleganckiego odzienia. Podobnie jak chłopcy również niejednokrotnie dziewczynki nie mogą wytrzymać dłuższego czasu w przepięknych sukniach z falbankami, które mają dodać im gracji w czasie rodzinnej imprezy. Eleganckie ubrania dla dzieci w praktyce nie zdają egzaminu, gdyż w wielu wypadkach są po prostu niewygodne dla najmłodszych.

Dzieci wybierając się na ważne wydarzenie rodzinne ze swoimi rodzicami nie oczekują ciągłego siedzenia przy stole i konsumpcji frykasów i ananasów, ale myślą bardzo często o spotkaniu z rówieśnikami i wspólnej zabawie.

Niestety eleganckie ubrania nie dość, że niewygodne, to bardzo często ulegają szybkiemu zniszczeniu. Wystarczy kałuża, trochę błota w okolicy organizacji rodzinnej imprezy i już elegancki dziecięcy garnitur przemienia się w strój ubłoconego Boba Budowniczego, a strój pięknej księżniczki staje się strojem Świtezianki, gdyż po bliższym kontakcie z trawnikiem jest jakby bardziej zielony niż różowy, jak był w momencie rozpoczęcia uroczystości.

Wybierając się na ważne wydarzenie rodzinne i myśląc o swoich dzieciach nie należy przesadzać z elegancją, ale warto lepiej pomyśleć o dzieciach i ich wygodzie. Dziecko, aby mogło się dobrze bawić na rodzinnej imprezie potrzebuje przede wszystkim wygodnego stroju. Strój elegancki jest przede wszystkim sposobem na zaspokojenie oczekiwań rodzica i chęcią pokazania się, niż pragnieniem dziecka, które marzy o zabawie w kałuży, czy też piaskownicy. Elegancka odzież dla dziecka musi być wygodna, aby zadowolić zarówno rodzica, jak i samo dziecko.