Wybór przedszkola dla dziecka to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie czeka na rodziców. Jest wiele opcji, na które można się zdecydować, jednak każdy chce wybrać takie, które dla pociech będzie najlepsze. Jakie zatem wybrać? Przedszkole niepubliczne legionowo czy publiczne? Odpowiedź zależy jedynie od oczekiwań rodziców.

Koszty

Podstawową różnicą, którą powinni znać rodzice, jest ponoszenie przez nich kosztów w przypadku przedszkole niepubliczne legionowo. Z powodu braku funduszy przekazywanych ze strony gminy, to rodzice są zobowiązani do finansowania edukacji i opieki nad dziećmi. W zależności od lokalizacji i konkretnej placówki ceny miesięcznego czesnego wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Przedszkole niepubliczne Legionowo

Ilość dzieci w grupie

Przedszkole niepubliczne legionowo zdecydowanie będzie dobrym wyborem dla dzieci, które są wrażliwe na hałas i inne bodźce zewnętrzne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w grupach, dzieci jest dużo mniej niż w przedszkolu publicznym. To sprawia także, że każde z nich ma większe szanse na rozwój osobisty z pomocą wychowawców, którzy mają pod opieką zaledwie kilkoro dzieci.

Przedszkole publiczne? Tylko w Twoim rejonie

W przypadku placówek publicznych funkcjonuje pojęcie rejonizacji. Oznacza to, że dziecko pochodzące z danego obszaru ma większe szanse na miejsce w  przedszkolach, które w jego rejonie się znajdują. Można podejmować próby zapisania pociechy do innej placówki, spoza konkretnego rejonu, aczkolwiek próby te zazwyczaj nie przynoszą zamierzonych skutków. Przedszkole niepubliczne legionowo nie posiadają takich ograniczeń — można zapisać dziecko do dowolnej placówki, znajdującej się w najbardziej interesującej dla rodziców części miasta. To sprawia, że pociecha może uczęszczać do miejsca, które znajduje się tuż obok pracy jednego z rodziców. Zobacz więcej na: http://minieinstein.pl/