Problemy w rozwoju u dzieci i niemowląt mogą się pojawić nie tylko od pierwszych lat, ale i od pierwszych miesięcy albo nawet dni. Można w tym okresie wyróżnić problemy ze wzrokiem czy słuchem i coraz częściej problemy z wykonywaniem wszelkich ruchów. Z tym trzecim rodzajem może nam pomóc rehabilitacja noworodków Szczecin.

Rehabilitacja noworodków Szczecin

Co obejmuje rehabilitacja noworodków Szczecin?

Bardzo ważne jest aby odwiedzić rehabilitanta, na przykład u rehabilitacja noworodków Szczecin, chociaż raz w okresie niemowlęcym. Specjalista może ocenić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, co automatycznie minimalizuje ryzyko rozwoju wad. Przykładowymi problemami, jakie mogą nam zasygnalizować potrzebę konsultacji jest napinanie kończyn albo tułowia u dziecka. Rehabilitacja noworodków Szczecin, w zależności od wady, obejmuje metody leczenia, takie jak: Bobath (ćwiczenia na całe ciało, utrwalanie prawidłowych odruchów), Petö (kontrola postawy, odczuwanie własnego ciała), czy Vojta (stymulowanie punktów na ciele).

Dbanie o rozwój niemowlęcia = forma rehabilitacji

Dzięki rehabilitacja noworodków Szczecin, można poznać metody rehabilitacji maluszków, ale jest to też dobry i odpowiedzialny sposób na naukę radzenia sobie z noworodkiem, zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że odpowiednie zajmowanie się nowonarodzonym dzieckiem jest samo w sobie rehabilitacją. Nieświadomie uczymy dziecko funkcjonowania, rehabilitacją może być nawet nauka siadania czy raczkowanie. Rehabilitacja noworodków Szczecin zaznacza naukę dla rodziców niemowląt jako pierwszy punkt w swojej ofercie. Odpowiednie zajmowanie się dzieckiem może nawet zapobiec konieczności rehabilitacji.

Dowiedz się więcej na http://terapiadzieci.pl/!