Na pewno każdy z was oglądał chociaż w raz w życiu bajkę z produkcji disneya. Jest to bardzo popularna marka jeśli chodzi o bajki, ale również i filmy. Każde dziecko kojarzy myszkę miki czy inne znane i rozpoznawalne postacie. Podczas przechadzek po sklepach można natknąć się na kategorie produktów „akcesoria disney„. Znajdziemy tam wszystko co związane z ową firmą. Od zabawek, aż po gadżety, bajki na DVD itp. Jest to niezwykłą atrakcją zwłaszcza dla dzieci, które często oglądają bajki i je kochają. Jest to także dobry chwyt marketingowy by wyciągnąć kilka groszy od rodziców. Dzieci od razu po wejściu do sklepu pragną zakupić coś z półki. Rodzice nie mają zbyt dużo do powiedzenia, biorąc pod uwagę, że dziecko zaczyna płakać. Dla osób starszych, mam tu na myśli nastolatków, część z nich na pewno jest zainteresowana grami komputerowymi. Jako że nastolatkowie nie posiadają jeszcze własnych pieniędzy to proszą o nie ojca lub matkę. Gry wcale nie są tanie i najczęściej za jeden tytuł, osoba lubująca gry zapłaci ponad sto złotych. Są to duże kwoty biorąc pod uwagę, że taka gra dla osoby, która dużo w nią wystarcza na raptem kilka dni. Ponad sto złotych za kilka dni grania? Szaleństwo. Dużo jest niestety przeciwników gier komputerowych. Owe osoby uważają, że gry nie uczą niczego dobrego. Są pełne przemocy, wulgarne, głównie skupiające się na zabijaniu. Oczywiście są to stereotypy, które powinno się przełamać. Według badań, osoby grające w gry są lepiej rozwinięte pod kątem podejmowania szybkich decyzji oraz wyborów moralnych. Znaczna część gier skupia się właśnie na owych wyborach, które podejmujemy w wirtualnym świecie. Przekłada się to także na prawdziwe życie. Duża część gier jest dostępna wyłącznie w języku angielskim. Wymusza to na graczach naukę tego języka. Już od najmłodszych lat mając styczność z angielskim, uczymy się go dzięki czemu nie mam problemów w szkole.
Podsumowując, gry komputerowe to świetny sposób na zapewnienie dziecku rozrywki, która rozwija jego umysł.