Kocyk dla dzieci, jak i każdy produkt, powinny spełniać poszczególne wymogi. Przede wszystkim koce powinny okazać się lekkie, ponieważ dedykowane są dla maluchów oraz niemowlaków. Solidny produkt powinien posiadać europejski znak „Tekstylia Godne Zaufania” lub certyfikat Oeko-Tex Standard 100 . Znaki te świadczą o tym, że koce takie nie zawierają żadnych szkodliwych materiałów a także są bezpieczne dla dziecka. Przebojem na rynku gospodarczym są kocyki z tzw., ekologicznej bawełny (z oznaczeniem GOTS). Są kapitalne dla dzieci z skórą atopową a także alergików (też z alergią kontaktową).
Najlepszym wyjściem będą produkty wykonane akurat z bawełny organicznej lub biobawełny. nie uczulają dziecka i są one przewiewne .

Kocyk dla dzieci

Na rynku dostępne będą także koce z mikrofibry lub polaru, czasem z domieszką wiskozy i poliakrylu. W zimie nada się kocyk zrobiony z weluru lub wełny. Dużą renomą chlubią się koce poliestrowe (85 % akrylu,15 % poliestru) , jednakże nie przepuszczają one tak dobrze powietrza jak na przykład te bawełniane. Coraz to popularniejsze są również koce z minky – tkaniny przypominającej plusz. Bywają jednakże wciąż stosunkowo droższe.
Wymiar koca musi przekształcać się wraz ze wzrostem potomka. Nie może okazać się za malutki oraz zbyt wielki. Na początek nada się pled 700×100 lub 90×110 cm. Warto inwestować w dwa egzemplarze – pierwszy na dzień przeznaczony do frajdy, a kolejny na noc by przykryć szkraba. W zimie bardzo dobrym rozwiązaniem jest bycie w posiadaniu kocyka w wersji grubszej i cieńszej.
Na rynku gospodarczym dostępne bywają komplety składające się z kocyka i poduszki i również koce-śpiworki itp. Jesienią i zimą da się zakupić kocyk z miśkiem, jaki będzie spełniał podwójną rolę: zabawki i okrycia.
Wygląd zewnętrzny koca dla dziecka to z reguły sprawa gustu. Popularne bywają takie stonowane – brzoskwiniowe a także błękitne, rzadziej beżowe. Mogą posiadać rożnego rodzaju naszywki i hafty np. ze zwierzakami (koty, sówki, pieski). Przebojem są kocyki osobiste z naszytym imieniem dziecka lub dedykacją dla niego . Stwarzają te niezwykły podarek a także pozostaną ładną pamiątką na wiele długich miesięcy.

Kocyk dla dzieci