Obecny rozkwit technologii i coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania nie jedynie uprzystępniają nam opiekowanie się maluchem, ale są także w całości bezpieczne oraz komfortowe w użytkowaniu. Spłaszczona główka bobasa to bardzo często występująca przypadłość, z którą walczą rodzice noworodków.

Przez fakt, iż niemowlę większość swojego czasu spędza w pozie leżącej, jego głowa narażona jest na wieczny kontakt z twardym podłożem, tworząc ucisk na miękkie dotychczas kości czaszki bobasa. Poduszka Mimos to artykuł leczniczy, jaki przystosowuje się do konturu głowy każdego bobasa oraz zapobiega powstawaniu spłaszczeń głowy bez niezbędności przemiany pozy niemowlęcia. Jest też najlepszym sposobem działania w wypadku, gdy płaski fragment na głowie niemowlęcia już się wykreuje.

Za sprawą poduszki czaszka nie będzie wystawiona na następne zniekształcenia oraz posiada szansę naturalnego naprawienia oraz zaokrąglenia, o ile wykorzystana będzie przed ukończeniem 6. miesiąca życia bobasa. Poduszka została stworzona z certyfikowanej tkaniny OEKO-TEX, ma certyfikaty CE, TUV oraz EN71, uformowana pozostała w najnowszej technice trójwymiarowej, komponuje się w 94% z powietrza, skutkiem czego cera bobasa nie ma tendencji do pocenia i jest niezwykle bezpieczna w korzystaniu. To właśnie specjalnie wyselekcjonowana a także oryginalna poliestrowa budowa poduchy zapewnia niesłychanie wysoką przepuszczalność powietrza. Chroni przed uduszeniem.

Wytwór firmy Mimos, z uwagi na na zgrabne rozmiary, będzie także pierwszorzędnym wyjściem w trakcie trwania podróży – puchowy materiał, z jakiego została stworzona, uprzystępnia zasypianie naszemu bobasowi w wszelkich wymogach. Można stosować ową w wózku, na leżaczku czy w kojcu. Jest niesłychanie prosta w stosowaniu, jej kształt dopasowuje się do pozycji bobasa, przez co nie trzeba modyfikować położenia niemowlęcia w ciągu spania. Jest skonstruowana z szybkoschnącego artykułu, jaki umożliwia regularne pranie w pralce.