Ząbkowanie – trudny czas dla dziecka

Ząbkowanie u dziecka to trudny okres. Pojawiające się zęby powodują swędzenie dziąseł, ból i puchnięcie. Dzieci odczuwają ciągłą potrzebę dotykania buzi. Dużą ulgę przynoszą wtedy gryzaki dla niemowląt. Pomagają złagodzić dyskomfort oraz odstresowują dziecko.

Popularne gryzaki

Gryzaki na ząbkowanie mogą mieć odmienny kształt, różnić się twardością i strukturą. Miękkie wykonane są zwykle z kauczuku lub silikonu, uginają się pod naciskiem szczęk dziecka. Twarde będą wykonane z drewna lub sztywnego plastiku. Gryzaki na ząbkowanie dostępne są także w różnorodnych kształtach od gładkich przypominających smoczki do bardziej skomplikowanych, wyposażonych w grzechotki, wypustki o kształcie zwierzątek lub konkretnych przedmiotów. Na rynku dostępne są nawet gryzaki na ząbkowanie przypominające kształtem i strukturą kobiecą pierś. Taka zabawka jest dobra dla dzieci malutkich, dopiero odstawionych od piersi. Innym ciekawym typem gryzaków są też gryzaki rękawiczki, które jak sama nazwa wskazuje są małymi rękawiczkami dla dzieci, pokrytymi warstwą silikonu lub innego materiału odpowiedniego do gryzienia.
Gryzaki na ząbkowanie

Gryzaki logopedyczne

Dla dzieci borykających się z problemami logopedycznymi wybrano gryzaki na ząbkowanie o właściwościach medycznych. Mają one określone kształty, wypustki oraz elementy pomagają korygować wady jamy ustnej, co w konsekwencji pomaga niwelować problemy z mową dziecka. Wybór takiego gryzaka powinien jednak być skonsultowany z lekarzem specjalistą, który postawi odpowiednią diagnozę i przepisze odpowiedni dla dziecka gryzak.

Gryzaki do podawania posiłków

Na rynku dostępne są także gadżety pomagające dziecku wdrożyć się w coraz bardziej skomplikowaną dietę. Budowa tych gryzaków przypomina smoczki jednak zakończone są z jednej strony uchwytem, a z drugiej mają specjalne, wymienne wkłady i siateczki, w których możemy podawać dziecku posiłki. Żując taki gryzak dziecko pochłania pokarm przez siateczkę. Gryzaki na ząbkowanie do podawania pokarmów są w pełni bezpieczne. Siateczka zapobiega zakrztuszeniu się lub połknięciu zbyt dużej porcji. Kup gryzaki tutaj https://beniubenia.pl/gryzaki.